Menu
Menu

Urologia to dział medycyny, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń układu moczowego u kobiet oraz układu moczowego i płciowego u mężczyzn. W CM MedicaVision mogą Państwo skorzystać z kompleksowej pomocy z zakresu urologii. Zajmujemy się między innymi konsultacjami specjalistycznymi, badaniami USG pęcherza, cystoskopią, uroflowmetrią, cewnikowaniem i operacją stulejki.

Umów się na wizytę!

Konsultacja specjalistyczna

W CM MedicaVision specjalistycznych konsultacji udziela zespół doświadczonych lekarzy urologów, których wiedza pozwala diagnozować i leczyć schorzenia urologiczne. Gabinety są wyposażone w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i operacyjny oraz w materiały najwyższej jakości. Dzięki temu możemy zajmować się leczeniem nietrzymania moczu oraz innych dolegliwości związanych z układem moczowym.

Zazwyczaj konsultacja urologiczna w CM Medica Vision w Suwałkach jest przeprowadzana wraz z podstawowym badaniem diagnostycznym, jakim jest badanie USG. Poza standardowymi konsultacjami urologicznymi w naszym Centrum Medycznym istnieje możliwość wykonania:

    • badania cystoskopii – wziernikowanie pęcherza moczowego,
    • badanie uroflowmetrii – badanie strumienia moczu.

W CM Medica Vision w Suwałakch znajdują się zarówno gabinet zabiegowy, jak i sala operacyjna. Ona miejsca wyposażono w nowoczesny sprzęt służący do wykonywania operacji stulejki, czy cewnikowania (założenia i wymiany cewnika).

Badania USG pęcherza

Badania USG pęcherza to jedna z najprostszych metod diagnostycznych. USG jest bezinwazyjne i bezpieczne w stosowaniu. Pozwala ono na dokładne obejrzenie układu moczowego oraz na stwierdzenie, czy istnieją jakieś nieprawidłowości czy schorzenia w jego wnętrzu. Dodatkowo dzięki USG można też sprawdzić gruczoł prostaty u panów.

Cystoskopia

Cystoskopia to badanie nazywane inaczej wziernikowaniem pęcherza moczowego. Wykonuje się je m.in. przy stanach zapalnych pęcherza oraz w diagnostyce guzów. Wskazaniem do wykonania cystoskopii może być też kamica nerkowa, krwiomocz oraz chroniczne bóle ze strony układu moczowego.

Uroflowmetria – badanie strumienia moczu

To badanie cewkowe przepływu moczu, które pozwala ustalić przyczynę problemów z opróżnianiem pęcherza moczowego. Uroflowmetrię stosuje się wtedy, gdy pacjent cierpi na częstomocz (lub wprost przeciwnie, ma problemy z oddawaniem moczu), zauważa u siebie nietrzymanie moczu lub gdy odczuwa nagłe parcie na mocz.

Wymiana / założenie cewnika

To zabieg, który polega na wprowadzeniu do pęcherza moczowego cienkiej rurki, przez którą mocz odprowadzany jest bezpośrednio do zbiornika. Cewnikowanie wykonuje się zwykle u pacjentów w ciężkim stanie oraz u tych, którzy przeszli określone operacje, np. wycięcie gruczołu krokowego.

Operacja stulejki

To zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się wtedy, gdy u mężczyzny występuje nieprawidłowość urologiczna związana z anatomią. Stulejka to zwężenie napletka, które na co dzień stanowi duży dyskomfort dla mężczyzny, ponieważ może wywoływać ból. Operacja jest prostym zabiegiem, który pozwala skutecznie rozwiązać problem.