Menu
Menu

Ortopedia to dział medycyny, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń narządów ruchu. CM MedicaVision oferuje m.in. specjalistyczną konsultację diagnostyczną np. z zakresu wad postawy, zakładanie gipsu, leczenie uszkodzeń mięśni, zabiegi chirurgiczne przy problemach z nerwami obwodowymi, zabiegi ortopedyczne i leczenie osteoporozy. Posiadamy duże doświadczenie w leczeniu chorób układu ruchu. Zapewniamy pacjentowi kompleksową opiekę ortopedyczną (dotyczy to również najmłodszych pacjentów, dla których stworzyliśmy ofertę ortopedii dziecięcej). Zajmujemy się zarówno profilaktyką, jak i operacyjnym leczeniem schorzeń.

Wykonujemy również iniekcje dostawowe:

    • diprophos,
    • synocrom,
    • synocrom forte,
    • osocze bogatopłytkowe.

Umów się na wizytę!

Konsultacja specjalistyczna

Na konsultacje specjalistyczne zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby skontrolować pracę swojego organizmu, jak i te, które mają już stwierdzone konkretne schorzenia. Diagnozujemy wady postawy oraz zajmujemy się leczeniem różnych schorzeń.

Diagnostyka wad postawy

Im szybciej wykryje się wadę postawy, tym łatwiej będzie podjąć działania. To ma szczególne znaczenie dla najmłodszych; wczesne wykrycie wad umożliwia wprowadzenie rehabilitacji, dzięki czemu terapia będzie skuteczniejsza. Zajmujemy się również diagnozowaniem wad postawy u osób dorosłych.

Iniekcje dostawowe

Iniekcje dostawowe to skuteczny sposób leczenia bólów stawów. Dzięki nim można bez problemu pozbyć się dyskomfortu wywołanego np. przez stany zapalne. Podczas zabiegu iniekcji dostawowej lekarz wprowadza do stawu igłę, przez którą podaje kortykosteroid wymieszany ze środkiem znieczulającym. Zabieg trwa kilka minut i skutecznie przeciwdziała rozwijaniu się stanów zapalnych.

Założenie gipsu

Złamanie kończyny często wymaga założenia gipsu, ponieważ bez tego kość nie będzie usztywniona i nie zrośnie się w prawidłowy sposób. CM MedicaVision zajmuje się zarówno zakładaniem gipsów u osób dorosłych, jak i u najmłodszych.

Badania diagnostyczne

W Centrum Medycznym Medica Vision poza standardowymi konsultacjami specjalistycznymi wykonujemy ultrasonograficzne badania diagnostyczne stawów (w tym stawów biodrowych niemowląt), ścięgien oraz mięśni.