Menu
Menu

Chirurgia to dział medycyny, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym. Dzieli się ona na kilkanaście podgrup, ponieważ lekarze chirurdzy specjalizują się w leczeniu wybranych schorzeń. Z tego względu możemy wyróżnić np. chirurgię naczyniową, plastyczną czy onkologiczną. W Centrum Medycznym MedicaVision w Suwałkach pracują wybitni specjaliści chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy zajmują się między innymi:

    • konsultacjami chirurgicznymi,
    • konsultacjami proktologicznymi,
    • badaniami USG.

Umów się na wizytę!

Konsultacja specjalistyczna

Wszystkich pacjentów zapraszamy na konsultacje ze specjalistami. Podczas spotkania można omówić problemy i ustalić plan leczenia. Konsultacje specjalistyczne to okazja do opowiedzenia doktorowi o wszystkich niepokojących objawach – wywiad lekarski będzie podstawą do podjęcia dalszych kroków. Lekarze chętnie rozwieją wątpliwości związane z koniecznością wykonania ewentualnych zabiegów oraz przedstawią opcje leczenia.

Konsultacja proktologiczna

Konsultacja stworzona z myślą o osobach, które mają problemy z chorobami jelita grubego oraz odbytu. Podczas spotkania specjalista przeprowadzi wywiad, na podstawie którego będzie w stanie ustalić, jakie niepokojące objawy towarzyszą pacjentowi na co dzień. Następnie lekarz przejdzie do badania per rectum, podczas którego może skontrolować, czy w okolicach odbytu i w odbytnicy dzieje się coś niepokojącego.

Badanie USG Color Doppler

Badanie USG pozwala na skontrolowanie stanu żył i tętnic oraz na stwierdzenie ewentualnych schorzeń. Jest to badanie nieinwazyjne. Podczas kontroli lekarz może ocenić, ile krwi przepływa przez naczynia układu krwionośnego – będzie to dla niego ważna informacja np. przy ocenie stanu zdrowia osób chorych na miażdżycę. Dzięki badaniu USG można bez problemu wykryć wszelkie zwężenia tętnic oraz żył. W CM MedicaVision wykonujemy m.in. usg układu żylno-tętniczego kończyn dolnych i górnych, usg tętnic szyjnych, biodrowych oraz aorty.

Implantacja disulfiram WZF (wszywka alkoholowa)

Disulfiram to środek stosowany w leczeniu alkoholizmu. Implantacja leku podskórnie jest znaną i cenioną metodą przeciwdziałania tej chorobie. Jeśli dana osoba przejdzie zabieg implantacji, to później po napiciu się napojów wysokoprocentowych będzie odczuwać bardzo nieprzyjemną reakcję organizmu, która zwykle powstrzymuje przed kolejnym sięgnięciem po alkohol.

Zabiegi chirurgiczne / laserowe: pojedyncze i liczne zmiany skórne (włókniak, znamię, brodawka, kaszak, tłuszczak)

Zmiany skórne pojawiają się w różnych miejscach. Można usuwać je chirurgicznie lub laserowo. Pierwszą metodę stosuje się zwykle wtedy, gdy lekarz stwierdzi onkogenny charakter zmiany i zaleci jej wycięcie. Laserowe usuwanie stosuje się raczej ze względów estetycznych – jeśli komuś przeszkadza zmiana, to można ją usunąć i poprawić komfort pacjenta.

Chirurgiczne / laserowe leczenie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to popularny problem w społeczeństwie; można z nimi walczyć na różne sposoby (np. poprzez założenie klamry), ale w niektórych przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Operacja wrastających paznokci polegająca na zdjęciu całej płytki lub części; zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Po leczeniu chirurgicznym pacjent nie musi być hospitalizowany. Operacja przynosi natychmiastową ulgę i oczekiwany efekt. Po zabiegu wymagany jest ok. 7-14 dniowy czas regeneracji.

Chirurgiczne leczenie hemoroidów

Chirurgiczne leczenie hemoroidów polega na wycięciu żylaków odbytu; później lekarz zamyka naczynia, które doprowadzały krew do miejsca, w którym znajdowały się hemoroidy. W MedicaVision leczymy takie schorzenia, jak np. żylaki odbytu (tzw. hemoroidy) i przewlekłe zaparcia. W naszym centrum zabiegi chirurgiczne wykonywane są w nowoczesnej sali operacyjnej o światowych standardach. Opieka w trakcie, jak i po operacji chirurgicznej, zapewniana jest przez doświadczony personel medyczny.

Usuwanie zmian na powiekach

Zmiany na powiekach można usuwać zarówno ze względów estetycznych, jak i okulistycznych. Zabieg przeprowadzamy przy pojawieniu się torbieli powiek, włókniakach, brodawkach czy też przy pojawieniu się kępek żółtych.

Z leczenia mogą skorzystać również osoby, które mają różne zmiany skórne oraz naskórkowe na powiekach.