Menu
Menu

Ginekologia to dział medycyny, który skupia się wokół profilaktyki i leczenia chorób układu żeńskiego. Zastosowanie odpowiedniego leczenia przy problemach z układem rozrodczym ma dla wielu kobiet szczególne znaczenie, ponieważ umożliwia np. zajście w ciążę i utrzymanie jej bez problemu. W Centrum Medycznym MedicaVision wykonujemy konsultacje położnicze wczesnej ciąży również z USG 3D/4D.

Poza opieką nad ciężarną, w MedicaVision zajmujemy się zaburzeniami miesiączkowania, problematyką antykoncepcji i leczeniem niepłodności.

Badanie cytologiczne wykonujemy podczas konsultacji, co umożliwia wczesne wykrycie zmian w szyjce macicy. Dzięki temu możemy szybko wdrożyć odpowiednie leczenie a nawet zapobiec wystąpieniu raka.

W życiu kobiety istotna jest świadoma i bezpieczna antykoncepcja. Specjaliści Centrum Medycznego MedicaVision zaproponują optymalną antykoncepcję, dobraną indywidualnie do pacjentki. W ofercie mamy:

    • tabletki,
    • plastry,
    • wkładki NovaT, CooperT, Multiload
    • wkładki Mirena.

Umów się na wizytę!

Konsultacja specjalistyczna

Konsultacje ginekologiczno-położnicze zwykle dotyczą kilku obszarów. Może to być wizyta profilaktyczna (badania zaleca się wykonywać raz w roku) lub zgłoszenie się bezpośrednio z konkretnym problemem do lekarza. Konsultacje są też niezbędne do monitorowania prawidłowego rozwoju płodu. Ponadto podczas konsultacji lekarz może też zlecić wykonanie badań, na podstawie których będzie w stanie dobrać odpowiednią antykoncepcję.

Dobór optymalnej metody antykoncepcji

Dobrze dobrana antykoncepcja może znacząco poprawić jakość życia seksualnego. Warto jednak pamiętać o tym, że przepisanie hormonów to poważna sprawa, dlatego właśnie zanim pacjentka otrzyma receptę, musi przejść szereg badań. Dzięki temu lekarz będzie mógł stwierdzić, czy nie ma przeciwwskazań i jaka metoda antykoncepcji będzie dla niej najlepsza. Dobór tabletek czy np. wkładek domacicznych w MedicaVision jest traktowany bardzo indywidualnie.

Opieka w czasie ciąży i połogu

Okres ciąży to szczególny czas w życiu kobiet. Powinny one dostawać wtedy szczególne wsparcie i mieć zapewnioną kompleksową opiekę. W MedicaVision kładziemy nacisk na to, by każda przyszła mama czuła się bezpiecznie i komfortowo. Przeprowadzamy niezbędne badania, używając najnowocześniejszych sprzętów, dzięki czemu możemy zagwarantować naprawdę najlepszą jakość.

Leczenie chorób uroginekologicznych

Leczenie chorób uroginekologicznych w Centrum Medycznym MedicaVision opiera się o konsultację specjalistyczną oraz o pełną diagnostykę nietrzymania moczu. W ofercie mamy m.in. badanie urodynamiczne oraz badanie USG pięter dna macicy.

Krioterapia nadżerek szyjki macicy

Nadżerka to niewielka ranka, która powstaje na śluzówce szyjki macicy. Nie musi być groźna, ale trzeba ją wyleczyć, ponieważ nieleczona może przerodzić się w nowotwór. Jedną z najlepszych metod leczenia nadżerki szyjki macicy jest krioterapia. To zabieg, który polega na oddziaływaniu na zmienioną tkankę bardzo niską temperaturą. Dzięki temu tkanka ulega zniszczeniu i zostaje usunięta z organizmu. Zabieg wykonywany w Centrum Medycznym MedicaVision w Suwałkach trwa od 20 do 30 minut i nie wymaga hospitalizacji.

L.E.E.P

L.E.E.P to elektrokonizacja szyjki macicy; podczas zabiegu pobiera się wycinek z szyjki, a następnie przekazuje materiał do badań. Wskazania do L.E.E.P to m.in. nieprawidłowy wynik cytologii oraz leczenie nadżerki. Podczas zabiegu używa się pętli chirurgicznej, która generuje prąd o niskiej częstotliwości. Zabieg wykonywany w Centrum Medycznym MedicaVision w Suwałkach trwa od 20 do 30 minut i nie wymaga hospitalizacji.